środa, 11 lipca 2018

Paryż

Będę nieoryginalna, gdy powiem, że Paryż jest moim zdaniem najpiękniejszym miastem na ziemi. Gdybym tylko mogła, to chętnie bym się tam przeprowadziła.

W piękny słoneczny dzień Uber wyrzucił nas w okolicach Luwru.
Pierwszy raz zwiedzałam miasto pracując jeszcze dla linii lotniczych z Bliskiego Wschodu. Tym razem miałam cały dzień na spokojny spacer.
W Paryżu jest tyle niezwykłych miejsc do zobaczenia, że gdy ma się tylko dzień, to nie wiadomo co ze sobą zrobić. Razem z dwoma pilotami postanowiliśmy powłóczyć się po centrum bez specjalnego celu. Oczywiście gdybym była sama, to pewnie zahaczyłabym jeszcze o jakieś muzeum. ;) Muszę jednak przyznać, że taki spokojny dzień na powietrzu, dobrze mi zrobił.

Z widokiem na wieżę,na którą wspięłam się wiele lat temu.
Chłodniej było nad Sekwaną.
W Mieście Zakochanych każda ulica jest piękna. I tak wiem, zaraz odezwą się głosy, że ulice są brudne pełne bezdomnych; a Paryżanie nieuprzejmi.... cóż, mi w tym mieście to nie przeszkadza :)
Jeszcze francuski lunch zjedzony w małym bistro przy ulicy. Ceny: sałatki po 5-6 euro, duża butelka St Pellegrino: 5 euro.
I jeszcze kawa wypita na przeciwko gmachu opery - 4 euro.
Nie wiem, czy możecie poczuć magię tego miasta z moich zdjęć. Jeżeli kiedyś będziecie zastanawiać się, gdzie spędzić długi weekend, to polecam Paryż!

Kończę pięknym zdjęciem panoramicznym wykonanym przez mojego kolegę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz